Text market – nowa giełda artykułów

Firma Prolink.pl, po wprowadzeniu na rynek giełdy linków, dziś zaprezentowała nam swój nowy projekt – giełdę artykułów – http://textmarket.pl/. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla pozycjonerów, którzy mogą w prosty sposób kupić gotowe i unikalne artykuły, jak i dla copywriterów, którzy mogą tam swoje teksty zamieścić (jak często się zdarza, że kontrahent albo znika, albo odrzuca teksty, albo po prostu się rozmyśla? Takie gotowe artykuły można właśnie tam wrzucić).

Copywriter zarabia na sprzedaży jednego artykułu 1 000 znakowego 2,7 zł

Pozycjoner kupuje jeden gotowy artykuł 1000 znaków w cenie 3,3 zł

Wyszukiwarka artykułów opiera się o wpisanie pożądanego słowa kluczowego i opcjonalnego wybrania kategorii oraz ilości znaków w tekście. Po wyszukaniu pojawia się lista dostępnych artykułów zawierających słowo kluczowe. Pozycjoner może zobaczyć jedno zdanie z artykułu, zawierające właśnie to słowo kluczowe. Można  by więc zaryzykować stwierdzenie, że jedno zdanie to trochę za mało, żeby sprawdzić, czy tekst spełnia nasze kryteria jakości.

Ekipa textmarketu (prolinku) zapewnia jednak, że moderatorzy dokładnie sprawdzają jakość i unikalność tekstów, a w razie nieporozumień, sami załatwiają sprawę z copywriterem.

To może być przełom 🙂 Zarówno dla pozycjonerów, którzy ciągle użerają się z nieterminowymi copywriterami, jak i dla copywriterów, którzy mogą w bardzo prosty sposób zarobić realne pieniądze na swoich tekstach.

Magda

Tworzę, piszę, podnoszę :)

You may also like...

 • Dla copywriterów żaden to przełom nie będzie, bo żaden copywriter za takie stawki pisać nie będzie. Przełomem to może być dla osób zajmujących się pisaniem tekstów do precli.

  Szkoda tylko, że nawet mając kod zaproszenia nie sposób się zarejestrować w serwisie, a ich pomoc tehcniczna nie odpowiada na maile.

  • Magdalena Bród

   Od dziś jest już otwarta rejestracja 🙂

 • emanuel

  Ciekawy pomysł, zastanawia mnie tylko jak moderatorzy nadążą ze sprawdzaniem tekstów jeśli tyle osób teraz pisze pressle.
  Co do stawki 2,7pln/ 1000 znaków – jest dość kusząca.

 • Hmm unikalne teksty ? Zawsze i wszędzie 😉 Myślę, że to świetny pomysł, byle tylko moderacja dawała radę.

 • GRy

  Ja nie uważam, że żaden Copywriter nie będzie pisał za taką stawkę. Wręcz przeciwnie artykuły są dosyć drogie i do tego nie do końca mamy pewność czy są jakościowe.
  Wrzuciłem kiedyś na próbę 3 teksty z frazami: Restauracja, Usługi Księgowe i Architekt i do dziś nikt się na nie nie skusił.

  Wniosek jest taki, że możemy się napisać i całą wieczność czekać aż ktoś nam za to zapłaci.

  Jeszcze na koniec mojego wpisu jedna ciekawostka: Copywriter w Olsztynie piszący ponad 200 tekstów tygodniowo zarabia 1000zł. Oczywiście każdy kto ma trochę oleju w głowie orientuje się i po jakimś czasie zaczyna pisać na własną rękę no ale wtedy firma zatrudnia sobie nowego pracownika i tak to się kręci.

 • emanuel

  mi udało się sprzedać tylko 2 teksty z czego jeden miał 1990 znaków:) a napisałem jakieś 30tys znaków a do 100 tys nie chce mi się dociągać

  • Magdalena Bród

   no to mogłeś już zaszaleć i wymyślić te 10 znaków 😛
   To prawda, 100 tysięcy znaków po to, by móc brać udział w giełdzie, jest bez sensu. To chyba miało zmotywować userów do szybkiego zapełnienia textmarketu treścią.

 • Hmm z prolinkiem mam dobre doświadczenia, więc ich nowy twór teoretycznie też powinien trzymać poziom. Myślę, że pokuszę się o wypróbowanie.

 • Wrzuciłem do serwisu testowo 8 tekstów, łącznie ponad 12 tysięcy znaków i czekam na zatwierdzenie przez moderatora. Teksty unikalne, sprawdzałem zresztą poprzez The Plagiarism Checker, w miarę nasycone różnymi słowami kluczowymi – napisane tak jakbym pisał dla siebie – zobaczę czy moderator je zatwierdzi a jeśli tak, to czy znajdą nabywców?

Przeczytaj poprzedni wpis:
Google plus i ciekawa grafika

Od jakiegoś czasu jestem w Google plus. Tylko, że tam się jeszcze nic nie dzieje. Chyba że się mylę? Wierzę,...

Zamknij