Pytanie zawarte w temacie może brzmieć dość trywialnie, jednakże w odpowiedni sposób oddaje to, co się ostatnio dzieje.

Ostatnimi czasy na coraz większej ilości stron zauważam braki przyrostu linków (mimo ciągłego linkowania). Owszem, może to być spowodowane tym, że miejsc z linkami najzwyczajniej w świecie nie odwiedzają roboty, ale równie dobrze, przyczyna może być inna. Pamiętacie, jak Yahoo! zapowiedziało koniec Yahoo! Explorera? Że niby pod koniec roku, że niby zniknie niebawem. No właśnie. Niby nie ma na ten temat żadnych nowych informacji, ale to przecież może być właśnie to!

Może linki się indeksują w Google’u bez problemu, w Yahoo! również, ale może po prostu nie są już pokazywane? Uważam, że to może być przyczyna, gdyż pozycje mają się dobrze. Aby to jednak dokładniej sprawdzić, trzeba by zbadać witryny innymi narzędziami typu Majestic SEO, który w darmowej wersji jest niestety bardzo okrojony, czy Ahrefs.

Może ktoś już to sprawdzał i rozwieje moje wątpliwości? Ten szkic dodałam już prawie tydzień temu, ale postanowiłam wstrzymać się z publikacją, bo może coś zacznie się dziać. Nie zaczęło. Zatem to najprawdopodobniej koniec prostego sprawdzania backlinków. Nic się nie dzieje, ja się tym za bardzo nie martwię. Wszystko dalej idzie do przodu, tyle że Yahoo już po prostu tego nie pokazuje.

Od teraz, będzie trzeba najprawdopodobniej inwestować w płatne rozwiązania.