Precle czy artykuły do przedruku?

Jakiś czas temu pewien użytkownik forum PiO pytał, co za różnica, czy dodaje się teksty do precli czy do serwisów z artykułami do przedruku. Skoro jej nie widział, to pewnie daleko mu do dobrego pozycjonera (oczywiście nie chcę tu nikogo urazić). Moim zdaniem różnica ta jest kolosalna, ponieważ:

1. Renomowane serwisy z artykułami do przedruku są dużo bardziej wiarygodne i raczej nie znikną za kilka miesięcy, bo właścicielowi nie będzie się chciało przedłużać domeny. Można więc inwestować w takie teksty, bo wiemy, że nie znikną niebawem. Wiemy też, że właściciel nie usunie Twoich linków z tekstu.

2. Dobry wpis w serwisie z artykułami do przedruku może być tak dobry, że rzeczywiście zostanie pobrany do innego serwisu. Dzięki temu zyskujemy kolejne linki. Zysk oczywisty.

3. Serwisy z artykułami do przedruku mają najczęściej większe wymagania, niż tysiąc znaków tekstu. Dodając więc tekst w takie miejsce, zakładamy, że jest bardziej wartościowy, co przekłada się na większą sympatię Google’a, a co za tym idzie, link otoczony lepszą treścią jest lepiej postrzegany.

4. Takie serwisy czytają ludzie, dlatego możemy założyć, że nasz link w tekście będzie pełnił, poza rolą pozycjonującą, również funkcję reklamową. Jeśli czytelnika zainteresuje tekst, to możliwe, że kliknie w link, który, kolejno, przeniesie go na promowaną stronę, która może go zainteresować, co finalnie może przełożyć się na bezpośrednie zakupy lub skorzystanie z usługi czyli zwiększenie konwersji.

5. Zamieszczając teksty w takich serwisach, dodatkowo zapewniasz  PR swojej firmie. I  nie mam tu na myśli Page Ranku.

6. Linki z serwisów z artykułami do przedruku mają większą moc i szybciej się indeksują, ponieważ są lepiej podlinkowane. Poza „sztucznym” pozyskiwaniu linków, linkują również naturalni użytkownicy (ponieważ teksty są interesujące).

Niestety, obecnie tylko tyle przychodzi mi na myśl. Znam właściwie tylko 4 serwisy z artykułami do przedruku: artelis.pl, publikuj.org, albercik.pl i artykuly.com.pl. Znacie jeszcze jakieś? Będę wdzięczna za podanie.

Magda

Tworzę, piszę, podnoszę :)

You may also like...

 • „Serwisy z artykułami do przedruku mają najczęściej większe wymagania, niż tysiąc znaków tekstu.”
  Szczerze mówiąc, sama dodaję dokładnie te same teksty do serwisów z artykułami do przedruku i do precli, ale tych drugich mam na liście tyle, że da się policzyć na palcach obu rąk 😉

  „Jeśli czytelnika zainteresuje tekst, to możliwe, że kliknie w link, który, kolejno, przeniesie go na promowaną stronę”
  Ostatnio opublikowałam tekścik na sbart.pl – w ciągu kilku dni mam już z niego 13 wejść i 6 założonych kont, tak więc i wśród precli trafiają się perełki.

 • Magdalena Bród

  A nie sądzisz, Lexy, że takie teksty się marnują w preclach?

  Sbart.pl to akurat wyjątkowo dobry precel, jeśli w ogóle da się go jeszcze preclem nazwać. Widziałam Twój wpis 🙂 więc jak coś, jedno wejście było moje 🙂

 • „A nie sądzisz, Lexy, że takie teksty się marnują w preclach?”
  Nie, ale tylko dlatego, że mam dość spore wymagania co do precli i nie mam ich na swojej liście zbyt wiele 🙂

 • Magdalena Bród

  Ach, ale to zupełnie inna sprawa, skoro precle na Twojej liście są tak wartościowe 😉

 • Jeżeli pozwolisz, jednym z co raz bardziej popularnych miejsc z artykułami do przedruku zamieściłem w linku – zgredtodziad.eu. Dziękuje za akceptacje wpisu.

 • Zgadzam się w 100%, że bardziej opłaca się inwestować w artykuły do przedruku.

 • Darek Gadowski

  Ja myślę, że z uwagi na duplikat content teraz takie artykuły jak http://artelis.pl/artykuly/67914/Jak-skutecznie-myc-roznego-rodzaju-podlogi-w-domu mają już mniejszą moc lecz akurat to przykład serwisu wciąż popularnego. Gdzie znajdę jakąś listę takich miejsc to 80 % już nieaktywne…

Przeczytaj poprzedni wpis:
Coś się dzieje…

Nie wiem, czy to, co się obecnie dzieje w wynikach wyszukiwania, to już Panda, czy tylko testy Pandy, ale coś...

Zamknij