Zostałam w komentarzu namówiona na zainstalowanie wtyczki do follow do komentarzy. Po krótkim przemyśleniu stwierdziłam, że to doskonały pomysł. Skoro z każdym linkiem ze strony i tak ucieka ten seodajny sok, to czemu by się nim nie dzielić, zamiast wyrzucać go w eter. WordPress w domyśle ma ustawione linki no follow w komentarzach – dobrze, źle – każdy ma inne spojrzenie na to zagadnienie (nie czuję, kiedy rymuję).

Pomyślałam, że komentarze z linkiem do follow mogą być dobrą motywacją do komentowania wpisów. Nie chciałam jednak, aby automatycznie wszystkie komentarze miały taki link – myślę, że w takiej sytuacji nie opędziłabym się od spamu, a Akismet i tak ma już dużo pracy. Bardzo pomocna okazała się wtyczka SMu Manual DoFollow, która pozwala na ręczne ustawianie tego parametru, a dodatkowo, można w niej ustawić automatyczne nadawanie go po napisaniu x komentarzy.

I tak też będzie od teraz na tym blogu. Linki każdego, kto napisze 5 komentarzy, będą automatycznie oznaczane atrybutem do follow. Korzyść będzie obopólna – ja otrzymam komentarze (kontent), a Wy link. Mam nadzieję, że będzie się nam dobrze współpracowało.