Podziel się mocą swojego WordPressa

Zostałam w komentarzu namówiona na zainstalowanie wtyczki do follow do komentarzy. Po krótkim przemyśleniu stwierdziłam, że to doskonały pomysł. Skoro z każdym linkiem ze strony i tak ucieka ten seodajny sok, to czemu by się nim nie dzielić, zamiast wyrzucać go w eter. WordPress w domyśle ma ustawione linki no follow w komentarzach – dobrze, źle – każdy ma inne spojrzenie na to zagadnienie (nie czuję, kiedy rymuję).

Pomyślałam, że komentarze z linkiem do follow mogą być dobrą motywacją do komentowania wpisów. Nie chciałam jednak, aby automatycznie wszystkie komentarze miały taki link – myślę, że w takiej sytuacji nie opędziłabym się od spamu, a Akismet i tak ma już dużo pracy. Bardzo pomocna okazała się wtyczka SMu Manual DoFollow, która pozwala na ręczne ustawianie tego parametru, a dodatkowo, można w niej ustawić automatyczne nadawanie go po napisaniu x komentarzy.

I tak też będzie od teraz na tym blogu. Linki każdego, kto napisze 5 komentarzy, będą automatycznie oznaczane atrybutem do follow. Korzyść będzie obopólna – ja otrzymam komentarze (kontent), a Wy link. Mam nadzieję, że będzie się nam dobrze współpracowało.

Magda

Tworzę, piszę, podnoszę :)

You may also like...

 • witam
  nie boisz się że będą ludzie spamować albo komentarze będą słabej jakości

  • Magdalena Bród

   Do momentu, gdy będę w stanie nad tym zapanować – nie boję się – jeśli komentarze będą słabej jakości, to je usunę lub i tak link będzie nofollow. Jeśli będzie spamowanie – wyłączę tę opcję.

 • Kode

  O, i zmieniony „dizajn” bloga. Teraz wygląda o wiele przyjemniej 😉

  • Magdalena Bród

   Bardzo dziękuję za miłe słowa 🙂

 • W sumie jest tez alternatywna metoda – albo w ogóle nie pozwolić na linki z komentarzy albo tak jak na Sprawnym marketingu linki z komentarzy dawać jako area href . Pierwsze to mniejsza motywacja do komentarzy, drugie jest o tyle wesołe, że widać, że niektórzy komentują tylko dla linków, a i tak go nie dostają choć myślą inaczej 😉 Choć oczywiście zawsze fajnie gdy dostaje się taki odnośnik za podzielenie się opinią.

  • Magdalena Bród

   Przyznam, że ja takie blogi omijam szerokim łukiem – takie, na których nie można zostawić linka. I nie dlatego, że komentuję dla niego, ale dlatego, że to dla mnie takie… ograniczanie na siłę.
   A na sprawnym nie widziałam czegoś takiego, a zdarzyło mi się komentować :>

   • Zaglądnąłem i faktycznie zmienili na href z nofollow. Ale jeszcze wiosną było area href bez nofollowa.

 • GRy

  Z tego co widzę to blogi dofollow nie są jakoś specjalnie zaspamowane. Myślę, że czesem warto poświecić kilka chwil na napisanie przyzwoitego komentarza i dzięki temu zyskać link niż wstawiać gdzie popadnie komentarze typu „Świetny post” itp.

 • Oferta ciekawa choć ja opuściłbym do 4 komentarzy. 5 komentarzy z linka to dosyć sporo ale niech i tak będzie.

  • Magdalena Bród

   Sporo czy nie, ta funkcja nie jest po to, aby nabijać komentarze 🙂

 • Ja uważam, że jeśli blog jest wartościowy to tym samym powinien automatycznie przyciągać takich czytelników, którzy nie przychodzą tylko zostawić linka ale chcą podzielić się w komentarzach swoją opinią, spostrzeżeniami czy wnioskami. Ktoś z komentujących zostawi ciekawy komentarz i przy okazji linka do swojego np. bloga a Ty możesz „opłacić” mu tym samym. Wydaje mi się, że tak to powinno działać. Znam wiele blogów z linkami dofollow, które absolutnie nie tracą na tym, wręcz zyskują.

 • Super sprawa 🙂
  Tak dzisiaj sobie krążę po sieci w poszukiwaniu ciekawych blogów z dofollow do nowej listy i tutaj kolejny rodzynek się trafia 🙂

  @krix, zgodzę się z Tobą, ale dziwi mnie też takie podejście. Dlaczego niby mielibyśmy tamować przekaz mocy do innych stron? Stereotyp? Niechęć do promowania innych? Czy też jest jakiś inny powód takiego postępowania? Nie rozumie tego.

 • W takim razie zapraszam do siebie. W tym miesiącu zdecydowałem zgłosić go do bloga roku ponieważ jego popularność rośnie a jeżeli nie spadnie znacząco to postanowiem stworzyć jeszcze podobne ze 4 blogi. A potem zrobię stronę … ciekawe tylko kiedy to zrobię.

  • Magdalena Bród

   Czasu zawsze za mało 😉

 • Słuchajcie opiszę wam pewną sytuacje.

  Założyłem na facebooku podstronę o tytule swojego blogo czyli obrzędy i tradycje i chciałem wtyczkę od facebooka wkleić na bloga w bloggerze robiłem wszystko jak należy i nic mi się nie wyświetla
  I mam w związku z tym małe pytanie.?
  Szukam dokładnych wytycznych co do ustawień by wszystko było OK.

 • Myślę że to dobry pomysł – bo po co zabierać innym to, co i tak jest za darmo :).

Przeczytaj poprzedni wpis:
11 rad, jak rozkręcić forum

Dzisiejszy wpis nie będzie dotyczył SEO, ale w pewnym sensie można go z nim powiązać. Napiszę o tym, jak rozkręcić...

Zamknij