Mówi się, że Page Rank od dawna nic nie znaczy 🙂 Tak sobie wszyscy wmawiamy, ale przecież… 😉 czyż ten pasek nie prezentuje się świetnie? Taki długi i zielony? Otóż dziś w okolicach dwunastej nastąpiła aktualizacja Page Ranku. I świetnie! Ale coś tu jest nie tak. Zbyt wiele wzrostów na średniej jakości witrynach. Oczywiście na tych dobrej jakości też, ale to akurat ma sens. Są dwa rozwiązania – albo poprzednie update’y były zbyt łagodne albo teraz nadejdzie korekta tego. Bo jak wytłumaczyć PR4 na stronie stworzonej w całości z przedrukowanych artykułów z Artelisa? No ciężko ciężko.

Jeśli chodzi o mnie i moje strony, to muszę przyznać, że się cieszę. Moja filolożka dostała w końcu PR5, bo przez ostatnie lata miała ciągle wysoką czwórkę.  Inne strony i fora, które powinny były dostać dobry PR już dawno, w końcu go dostały. Zanotowałam tylko jeden spadek, z trójki na dwójkę. Ale myślę, że ten blog na to zasłużył.

No nic, to pozostaje tylko czekać. Myślę, że sytuacja się rozwiąże. Miło, że zapowiedzi Matta Cuttsa się spełniły i nastąpiła kolejna aktualizacja, bo ta zimowa była dość sroga.

A jak tam Wasze strony? Spadki? Upadki? Wzloty? 🙂