Page Rank update

Mówi się, że Page Rank od dawna nic nie znaczy 🙂 Tak sobie wszyscy wmawiamy, ale przecież… 😉 czyż ten pasek nie prezentuje się świetnie? Taki długi i zielony? Otóż dziś w okolicach dwunastej nastąpiła aktualizacja Page Ranku. I świetnie! Ale coś tu jest nie tak. Zbyt wiele wzrostów na średniej jakości witrynach. Oczywiście na tych dobrej jakości też, ale to akurat ma sens. Są dwa rozwiązania – albo poprzednie update’y były zbyt łagodne albo teraz nadejdzie korekta tego. Bo jak wytłumaczyć PR4 na stronie stworzonej w całości z przedrukowanych artykułów z Artelisa? No ciężko ciężko.

Jeśli chodzi o mnie i moje strony, to muszę przyznać, że się cieszę. Moja filolożka dostała w końcu PR5, bo przez ostatnie lata miała ciągle wysoką czwórkę.  Inne strony i fora, które powinny były dostać dobry PR już dawno, w końcu go dostały. Zanotowałam tylko jeden spadek, z trójki na dwójkę. Ale myślę, że ten blog na to zasłużył.

No nic, to pozostaje tylko czekać. Myślę, że sytuacja się rozwiąże. Miło, że zapowiedzi Matta Cuttsa się spełniły i nastąpiła kolejna aktualizacja, bo ta zimowa była dość sroga.

A jak tam Wasze strony? Spadki? Upadki? Wzloty? 🙂

 

Magda

Tworzę, piszę, podnoszę :)

You may also like...

 • Supppppeeeerrr! Ja „skoczyłam” z 0 na 3. Woooowwwwww! Dzięki za ten post, bo już przestałam zaglądać do Pagerank. Ze smutkiem na te 0 patrzeć zawsze musiałam 🙂

 • Kode

  Również dużo wzrostów z zera na trzy. Podstrony na jedynki. Jeden spadek. Ogólnie wielce na plus.
  No, ale na spamie pod SWL z wp-robotem linkowanym SWL – PR 3 to ja tego nie pojmuję 😉

 • Magdalena Bród

  🙂
  ja właśnie też nie 🙂

 • Wow, to Pani jest tą filolożką 🙂 Moje gratulacje, skojarzyłem dopiero jak przeczytałem post[a] 🙂

  No cóż, pewna strona – moje oczko w głowie – pozostała z PR=3, czyli bez zmian. Inna z kolei się popsuła – z 3 na 2. No a jeszcze inna, świeżutka, skoczyła z 0 na 2.

  • Magdalena Bród

   Jak to tą filolożką 😉 po prostu lubuję się w języku polskim, to nic takiego 😉 ale miło, że ktoś mnie kojarzy z innych blogów.

 • GRy

  PR nic nie znaczy ale i tak każdy na niego patrzy. No bo bądź co bądź jest to jakiś wyznacznik mocy linków, które prowadzą do naszej strony. Myślę, że jak zniknie usługa Yahoo pokazująca ilość BL to ludzie jeszcze bardziej zaczną przywiązywać wagę do tego współczynnika, a handel linkami będzie kwitł.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Linklift kończy swoją działalność w Polsce

Muszę przyznać, że nastała dość smutna wiadomość. Wczoraj otrzymałam e-maila od Linkliftu, z którego wynikało, że z powodu przeprowadzenia analizy...

Zamknij